Jak zadbać o swojego czworonoga?

Jak zadbać o swojego czworonoga?

Nie da się ukryć, że zwierzęta zajmują szczególne miejsce w naszym sercu. Bardzo często traktujemy je niemalże na równi z członkami naszej rodziny. Ich lojalność jest po prostu nie do podrobienia, co w przypadku ludzi nie jest wcale takie oczywiste. Właśnie dlatego kochamy spędzać czas z naszymi psami, kotami czy innymi zwierzętami domowymi.

Co w przypadku choroby?

Każda żyjąca istota może poczuć się czasami gorzej. Dotyczy to nie tylko ludzi, ale także zwierząt i roślin. Trudno sobie wyobrazić sytuację, w której po kilku dniach ciężkiej gorączki nie idziemy do lekarza lub przynajmniej nie zamawiamy teleporady od specjalisty. Właśnie w taki sam sposób powinnismy postępować ze swoimi zwierzętami. Pozornie niegroźna choroba, objawiająca się apatią lub gorszym nastrojem, może być dopiero preludium do poważniejszych problemów. Bardzo dobrym przykładem mogą być takie dolegliwości jak zapalenie stawów u ciężkiego psa, a także niestety coraz bardziej popularny tasiemiec u kota. Objawy można poznać w internecie, dlatego warto po ich wykryciu od razu udać się do weterynarza.

Pierwsze miesiące

Życie zwierząt nie trwa tak długo, jak ludzi. Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, a w przypadku wychowywania psa czy kota trwa ono około kilku tygodni. To właśnie od nich zależy, jak będą wyglądały nasze następne lata. Widać to wyraźnie w kontekście zachowania psów na ulicy. Bardziej agresywnie zachowujące się osobniki były narażone na dużo krzyku i strachu w swoim własnym mieszkaniu, dlatego reagują w podobny sposób na zewnątrz. Jest to znakomity wyznacznik ich wychowania. Nie ma jednego, złotego środka w takiej sytuacji. Z pewnością jednak tresura psa wymaga cierpliwości, oraz przede wszystkim konsekwencji. Zwierzęta otrzymujące mylne sygnały mogą zgłupieć i kompletnie nie słuchać nikogo z członków rodziny.

Miłość bez granic

Oczywiście nasze zwierzęta nie będą w stu procentach karne i posłuszne. Bez wątpienia zdarzy się sytuacja zmoczenia podłogi czy też szczekania w środku nocy. To od nas jednak zależy, czy będą to jednorazowe wyskoki, czy reguła. W tym drugim przypadku oznacza to, że nasz czworonóg nie czuje się komfortowo oraz bezpiecznie w danym miejscu, co może stanowić bardzo duży problem. Naszym zadaniem jest stworzyć dla niego przyjemną, kochającą atmosferę pełną miłości. Nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele lojalności oraz radości otrzymamy w zamian,