Przygotuj się na przygarnięcie pupila
Adopcja psa wiąże się z wielkimi obowiązkami. Nie tylko musisz zadbać o odpowiednie nakarmienie i napojenie psa, ale także o jego wewnętrzny spokój. Jak sobie poradzić z wyzwaniami, jakie czekają właściciela psa po przejściach? Jak odpowiednio zabezpieczyć dom, aby czuł się on zawsze bezpiecznie? Podpowiadamy!
Przygotuj spokojne miejsce dla pupila
Adoptowane psy zazwyczaj mają za sobą bogatą historię. Nie jest ona jednak zbyt kolorowa. To, co przeszły one przed tym, jak trafiły do schroniska, a potem do domu adopcyjnego niekiedy przyprawia o zawrót głowy. Takie psy potrzebują solidnej opieki i uwagi właściciela, aby ponownie zaufać człowiekowi, cieszyć się zdrowiem i beztrosko bawić. Aby taki pies czuł się dobrze w Twoich czterech ścianach musisz przygotować dla niego miejsce, które będzie dla niego przeznaczone. Znajdzie się tam jego miska na karmę, woda oraz legowisko, a także jego ulubione zabawki. Dzięki temu zyska on spokojne miejsce, gdzie zawsze będzie mógł udać się, aby się posilić i odetchnąć. Chcąc zadbać o prawidłowe odżywienie psa, koniecznie znajdź dobry sklep z karmą dla psa, gdzie wybierzesz najlepsze jakościowo produkty, które zadbają o zdrowie i rozwój Twojego podopiecznego.
Jak zabezpieczyć dom i działkę?
Pojawienie się psa wpływa na całą dynamikę rodziny. Szczególnie jeśli jest to pies po przejściach. W mieszkaniu musisz zabezpieczyć wszelkie pomieszczenia, do których nie chcesz, aby Twój pupil miał dostęp. Z pewnością będzie to domowe biuro, gdzie znajduje się wiele ważnych dokumentów oraz sprzętu, kabli i akcesoriów, który pies może z chęcią pogryźć i zniszczyć. Pomocne w tym będą bramki, które wygodnie zamocujesz do futryny. Psy po przejściach nie zawsze od razu dobrze czują się u nowych właścicieli. Aby okres adaptacji przeszedł bez problemu przydadzą się pastuchy elektryczne, które zadbają o bezpieczeństwo psiego domownika.
Zadbaj o bezpieczeństwo na spacerze
Wybierając się na spacer warto, aby pies miał na sobie obrożę z imieniem i numerem telefonu właściciela. Dzięki temu w razie ucieczki każdy szybko zidentyfikuje właściciela bez konieczności udawania się do lekarza weterynarii w celu odczytania danych, jeśli taki pies ma wszczepiony czip. Nie zapomnij także o tym, by za spacer zabrać ulubione zabawki psa, a także przekąski, które nie tylko umilą wspólnie spędzony czas, ale i pomogą podczas treningów na świeżym powietrzu. Wybierając miejsce na spacer, postaw na takie, które są spokojne i niezatłoczone. Dzięki temu pies w spokoju będzie mógł spędzić czas.